Akkor sírok, ha nevetek

A hősnő célja, hogy felderítse, ki is ő valójában és ehhez minden, a környezetében rendelkezésére álló eszközt fel is használ: terápiás kezelése közben, alkoholmámorban, módosult tudatállapotaiban, baráti és szerelmi kapcsolataiban is folyamatosan saját reakcióit tanulmányozza – ennek lenyomata a részletes és realista stílusban írt naplóbejegyzések sora. Azonban hiába szeretne fejlődni, előbbre lépni, kilábalni a problémákból és megszabadulni a gyász okozta depressziójától, belső felderítőútján szerzett belátásait sorra cáfolják való életének kudarcai és egyre nyilvánvalóbb vergődése.

A hősnő fejlődésének útjába a szerző számos akadályt is gördít: a folyamatos sodródással együtt járó drogozás és alkoholizálás miatt egyre inkább elveszíti a kontrollt saját élete felett, és a szerelmi kapcsolataival járó érzelmi megrázkódtatások, ha lehet, még inkább szétzilálják személyiségét. Mindeközben halott anyja hisztérikus kacagásától kísértve gyermekkori világának fontos jeleneteit egyfajta horrorisztikus regresszióban éli át újra.

A teljes cikkhez kattints IDE!

rés a présen – „Hogy zene és irodalom elférjen”- Czapáry Veronika irodalomszervező

rés a présen: Mikor és mire szerveződött a Godot Irodalmi Estek című műsor? Czapáry Veronika: 2008-ban kezdtük el szervezni a Godot Galériával, ami azóta már átalakult Godot Kortárs Intézetté. Az volt a fő koncepciónk, hogy segítsük a találkozást a kultúra különböző területeivel.

Anya kacag Könyvtrailer – Tóth Olivér rendezése

Anya kacag a Jak Pikniken 2012 – Zeneirodalom

TV interjú – Szentendre